Крвава сцена: Актерот Милан Калиниќ се степа со навивач!

Loading...

Пред почетокот на вечното дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан во „мајсторката“ од полуфиналето во АБА-лигата беше забележана немила сцена во Пионир, каде што се случи тепачка меѓу навивачите.


Во еден момент еден од навивачите заврши со крвава глава, а потоа беше јасно дека тепачката е во ВИП-делот покрај теренот, а камерите го снимиле познатиот телевизиски водител и актер Милан Калиниќ и еден непознат навивач.
Навивачот по караницата го обвини Калиниќ дека тој прв го удрил.

 

loading...