Крвта не е вода, а нивниот талент остава без зборови: Кој пее подобро – Верица или Марија Шерифовиќ?

Помладите генерации многу добро знаат која е Марија Шерифовиќ. Таа без двоумење е една од најдобрите пејачки на Балканот и нејзиниот вокал е совршен.
Но, постарите генерации многу добро ја познаваат и нејзината мајка, Верица. Дека крвта не е вода покажува фактот дека Марија талентот го наследила од својата мајка.
На Јутјуб објавија видео во кое се натпреваруваат која пее подобро.
Многу е тешко да изберете една од нив.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.