Кремасти тестенини со печурки и пилешко

За брз и вкусен неделен ручек ви предлагаме да направите кремасти тестенини со печурки и пилешко.
Најдоброто во овој рецепт е што ќе ви биде потребно само едно тенџере, па нема да имате ни многу садови за миење по неделниот ручек.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.