Критична состојбата на 3-годишното дете кое падна откако им се урнала терасата

Loading...

Се уште е критична состојбата на 3 годишното дете на KАРИЛ кое пред два дена падна откако се урнала терасата од објектот каде живеело, пренесува „Канал 5“.
Детето на терасата било заедно се неговиот 23 годишен татко и неговите двајца браќа на возраст од две и шест години
Терасата се урнала завчера, а во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје останало само тригодишното дете.
Од болницата случајот го пријавиле во полиција, од каде пак, е констатирано дека таткото и децата се повредиле откако се урнала терасата на која седеле.

 

loading...