Крофни со шеќер во прав – Седењето дома може да биде многу забавно

Loading...

Незаменлив десерт, крофни со шеќер во прав.
СОСТОЈКИ:
3 јајца
250 гр. кисело млеко
250 гр. брашно
1 лажиче сода
шеќер во прав за горе, ванила
масло за пржење
ПОДГОТОВКА:
Се матат јајцата со кисело млеко и се додава брашно со сода.
Се меша и се добива хомогена смеса.
Се загрева масло и се вадат крофни па се пржат.
Се сервираат со ванила и шеќер во прав горе.

loading...