Крцкави чоколадни топчиња што дури и најголемиот аматер може да ги направи

Loading...

Откако ќе го пробате овој рецепт ќе можете да експериментирате со разни додатоци и слоеви, и да додадете повеќе ореви или трошки чоколадо. Подготовката на овие крцкави чоколадни топчиња е едноставна, што дури и оние што не готват ќе можат да ги направат.
Веруваме дека ќе уживавте во овој вкусен десерт.


Состојки:
150g лешници
250g Нутела
80g наполитанки
180g чоколадо
Подготовка:
Прво испечете ги лешниците за да го извлечете нивниот специфичен вкус. Потоа измелете ги и ситно исечкајте ги наполитанките. Земете сад во кој ќе ги измешате лешниците, сечканите наполитанки и нутелата.

loading...