Кувар убил човек, бидејќи наместо зачини во храната ставил пестициди

Дека е прашање на грешка, а не смислено дело, говори и фактот што и самиот кувар го јадел тој исти ручек, кој бил отровен, објавила кинеската новинска агенција Ксинхуа.
Од 20 отруени двајца се во критична состојба.
Станува збор за работници имигранти на градилиште во кинескиот автономен регион во Внатрешна Монголија.
Кинеската полиција целиот случај го води како кривично дело од небрежност, а дали против овој несмасен кувар е покренато обвинение, не е познато за јавноста.Дека е прашање на грешка, а не смислено дело, говори и фактот што и самиот кувар го јадел тој исти ручек, кој бил отро

Пронајдете не на следниве мрежи: