Кузеска: Мицковски протестира за да си ја зачува фотељата

Loading...

Кузеска: Мицковски протестира за да си ја зачува фотељата

Портпаролот на СДСМ, Богданка Кузеска во вечерашното гостување во „Само Вистина“ на ТВ Канал 5 посочи дека за време на владеењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, но и додека беше советник на Никола Груевски за енергетика и директор на ЕЛЕМ струјата поскапи за 100%.

„Тогаш Мицкоски не најде причина дека треба да протестира кога се укинуваше евтината струја, а не најде причина и кога се поскапуваше струјата. Причината ја гледа токму сега, лицемерно лажејќи го народот дека надвор се токму поради тоа, а вистината е дека се работи за зачувување на фотелјата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски“, истакна Кузеска.

Кузеска нагласи дека протестот е театар, дефокус од она што навистина е реална причина за да излезат надвор.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...