Куновска: Зошто секојдневно покажувате дека сте полоши од најлошите?

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и познатa актерки, Софија Куновска ја обвини Владата дека по толку анализирање само ова го смислиле, додавајќи дека немаат ниту идеја, ниту храброст.

“Ќе ги оставеле столбовите од оградата на владата…
Аман, до кога ќе си играте држава?
Зошто секојдневно покажувате дека сте полоши од најлошите?
Анализиравте, анализиравте, анализиравте и ова ли го смисливте?
Немате ниту идеја, ниту храброст.
Тоа дека сте штедливи на друг да му го објаснувате. Само со платите на советниците и националните координатори кои се шуткаат од прием до прием, од канцаларија до канцаларија и до ден денес немаат откриено што им е работата, можете да ги покриете трошоците за целата зграда на владата да се упристои.
А можевте и со парите за ВЕЧЕР да се послужите. Патетични сте. И за жалење.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.