Курти нападнат со цреши пред Владата на Косово поради договорот со Вучиќ!

Социјалдемократската партија со симболична акција го пречека косовскиот премиер Албин Курти пред Владата на Косово, каде тој пред граѓаните на Приштина го презентира буџетот за 2023 година, пренесува Клан Косово.

Курти нападнат со цреши пред Владата на Косово поради договорот со Вучиќ!

Активистите на СДП фрлаа цреши кон Курти, кој во придружба на обезбедувањето влезе во зградата преку таен влез, поради договорот со Србија за регистарски таблички.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.