Курц: Австрија очекува над 10,000 инфицирани. Во Италија починати и доктори кои се борат со КОРОНА ВИРУСОТ

За една недела бројот на заразени со КОРОНА во Австрија може да ја надмине бројката од 10.000. Ова денеска го изјави канцеларот Курц во својот говор пред долниот дом на парламентот.

Тој на овој начин ги објасни драстичните мерки кои беа преземени од страна на неговата администрација. Исто така додаде дека не е можно да се стопира ширењето но барем со мерките може да се успори…

Истовремено во Италија веќе тројца лекари се починати од заразување со КОРОНА вирусот. Додека над 50 од нив додека помагале на пациентите се заразиле… Еден од починатите е Доктор Роберто Стела од Италија кој бил и претседател на комората на лекари на Италија.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.