Куршум завршил во излог на продавница во Скопје

Loading...

Вчера околу 11.30 часот, О.З. (49) од Скопје пријавил дека во периодот од 16.00 до 23.00 часот на 20.05.2018, во објект на улица „Јадранска магистрала”, од залутан проектил било оштетено стаклото од излогот.
Увид извршила екипа од СВР Скопје.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

loading...