Лавина во Кран Монтана, бројот на затрупани-непознат

Како што јавуваат швајцарските медиуми попладнево лавина паднала во познатиот зимски центар Кран Монтана. Бројот на затрупани скијачи сеуште е непознат.

Во потрага по настраданите се излезени бројни спасувачки екипи, а медиумите известуваат дека има  неколку скијачи затрупани во лавината.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.
error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK