Ладен пијалак од ванила и лаванда за топлите летни денови

Loading...

Лате од лаванда и ванила е совршен пијалак за летото.
Ладен пијалак од ванила и лаванда за топлите летни денови
Потребни состојки:
За сируп:
100 грама шеќер
120 мл вода
2 лажички исушена лаванда за консумирање
2 свежи цвеќиња од лаванда
половина стапче ванила
екстракт од ванила
За лате:
200 мл млеко (кокосово, бадемово)
2 еспреса
2 лажички од претходно направениот сируп
свежа лаванда за украсување
Погледнете го начинот на подготовка на видеото

.

loading...
Loading...