„Лажната барбика“ обвинета дека го избодела до смрт нејзиниот дечко затоа што сакал да ја остави

Манекенката Абигејл Вајт е обвинета за убиство на своето момче, кое починало од тешки повреди. Абигејл се занимава со музика, но и со манекенство, а потценување е да се каже дека е вистинска ѕвезда на страницата за возрасни „Само фанови“, наречена „Лажна Барбика“.

„Лажната барбика“ обвинета дека го избодела до смрт нејзиниот дечко затоа што сакал да ја остави

Имено, како што се дознава, манекенката и нејзиното тогашно момче се вратиле од ноќно излегување, по што започнала жестока расправија.

Абигејл го молела своето момче да не ја остава, а кога тој не послушал, таа му зарила нож во срцето.

Манекенката веднаш повикала сосед, кој со притисок на раната се обидел да му го спаси животот на несреќното момче и на овој начин се обидел да му го запре крварењето, а во исто време повикал и 911.

Сосетката ја прашала „Лажната барбика“ што навистина се случило, а таа накратко му рекла дека сам го направил тоа, и дека така го нашла, по што му ја извадила кошулата од масата и му ја дала на соседот за да стави тоа на неговата рана.

Како што изјавила соседот, момчето останало мртво на лице место, додека манекенката тврдела дека се уште дава знаци на живот. Она што Абигејл веднаш го признала е дека се скарале пред немилиот настан, но дека немало солзи, немало драма, туку нормално се расправале, по што тој отишол во кујната, а по неколку моменти таа го затекнала во таква СОСТОЈБА.

Абигејл првично се изјаснила за невина, но подоцна се предомислила и го признала убиството од небрежност, но судот одбил, пренесува Телеграф.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.