Лазаров: Отидов на се или ништо- ова е победа за Македонија

Капитенот Кирил Лазаров одигра клучна улога во победата на Македонија против Украина, неговиот последен шут беше победнички.
„Оваа година ми оди некако во последните секунди, отидов на се или ништо, треба да научиме од овој натпревар, нема што да ни се случи, треба младите да повлечат, без разлика на се, ова е победа за Македонија, ќе се обидеме да се одмориме и да се подготвиме за Чешка“, изјави Лазаров.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.