Лазањи со тиквици, модар патлиџан и сирење

Loading...

СОСТОЈКИ:
300 гр тесто за лазањи
1 главица кромид
3 чешниња лук
3 тиквици
1 модар патлиџан
200 гр пелати
200 гр моцарела
400 гр рикота
50 гр пармезан
босилек
магдонос
сол
бибер


НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Намастете огноотпорен сад. На маслиново масло продинстајте кромид и лук, па додајте патлиџан и тиквици исечкани на коцки. Залијте со пелати и додајте зачини. Гответе неколку минути.

loading...