Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава

Loading...

Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава

Лазим Дестани (на сликата десно) е веројатниот кандидат за премиер. Агенцијата ИНА јави за идејата кандидатот да дошол од бизнис сферата, а не од политичкиот сектор. Со тоа паѓаат во вода најавите дека Али Ахмети ќе биде кандидатот.

Лазим Дестани е од Тетово, роден во 1954, и познат бизнисмен и хуманист, се вели во објаснувањето. Не бил досега активен политички.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...