Ламбе Алабаковски од пред Влада: Ако јас сум пироман, вие сте предавници

Ламбе Алабаковски од пред Влада: Ако јас сум пироман, вие сте предавници.

Ламбе Алабаковски од пред Влада: Ако јас сум пироман, вие сте предавници

Денеска Ламбе Алабаковски беше ангажиран од организаторите да ја пее химната. Притоа тој порача дека Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и францускиот предлог се фашизам и симболично го запали листот на кој беа испишани имињата на овие договори.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.