ЛЕБ ОД ТИКВА КОЈ Е НЕПОБЕДЛИВ ДЕЛИКАТЕС: Покрај овој сладок леб, нема да посакате ниеден друг колач!

Loading...

Овој сладок леб ќе ве воодушеви со својата мекост, арома и убава жолта боја.
Потребни состојки:
500 гр брашно
10g сув квасец
1 лажичка сол
50 гр семе од тиква
1-2 лажици мед
250гр пире од тиква
50мл масло
200мл вода
1 жолчка за премачкување
Погледнете ја подготовката:

loading...