Левица ќе протестира во 12, додека Мицковски во 13:30. Зошто е тоа така?

Ако се работи за ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ, ако ќе не снемува треба ли да има политичка коректност? Што е битно ако се наљути Урсулче кога од задутре ќе сме БУГАРИ?

Левица ќе протестира во 12, додека Мицковски во 13:30. Зошто е тоа така?

Нели ви делува, според прокламираното, ова, како да ве носат НА ГИЉОТИНА а вие благодарно му се смеете на ЏЕЛАТОТ?

Тогаш зошто политичка коректност? Некои викаат дека Госпожа Урсула била од на МИЦКОТА народната партија европска. Па нели, куртоазија и големо воспитување од него илуминира насекаде… Но, простете апсурдно е и се нека е така. Ќе не смемува ееееееј. Урсулка има ѓаволски рогови. Ќе гориме сите.

Шегата на страна. Ништо од горе кажаното нема да се оствари. Ќе се среди се. Урсула ќе си каже како што мисли да каже. Парламентот ќе си изгласа. И ќе почнеме да преговараме за членство во ЕУ. До пред некое време тоа беше темелен принцип, барем на хартија и на БЕЛАТА ПАЛАТА. Што се сменило во меѓувреме не е јасно.

Да не е договорена работата некој да изигрува опозиција за да го амортизира народот??

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.