Легендарната манекенка во црно бикини порачува: “Стареењето е секси!”

Loading...

“Стареењето е секси”, вели манекенката со самодоверба, додека учествува во сцена каде нанесува кармин во канцеларија.
Манекенката Паулина Поришкова е заштитното лице на козметичката куќа Лаура Гелер и снимила реклама за нив со пораката “стареењето е секси” и дека “убавината со текот на времето станува само подобра”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)


Паулина, која зад себе има завидна кариера,е една од ретките која немала козметички зафати ниту пластични операции.
Оваа 56-годишна манекенка учествува во кампањата “Ајде да старееме заедно”, а на почетокот од видеото вели: “Зрела, напредба, средновековна. Ајде заедно да го изговориме тоа: стареам, што има лошо во тоа?”.
Во рекламата носи црно бикини и изгледа сјајно, а коментарите на нејзиниот Инстаграм профилот само се нижеле: “Супер изгледаш”, “Преубава си”, “Неверојатно”.
Поришкова во текот на 1980-те години била една од најпознатите светски манекенки.

loading...
Loading...