Лекарите се борат за животот на Сораја по сообраќајната несреќа, операцијата е во тек

Старлетата Сораја Вучелиќ денеска итно е пренесена во Хрватска, каде лекарите се борат за нејзиниот живот по страшната несреќа што ја доживеа на границата со Албанија.

Како што дознава српски „Телеграф“, операцијата е во тек и лекарите прават напори да го спречат крварењето на старлетата, кое во голема мера и ја искомплицирало состојбата и и се заканува по живот.

Лекарите се борат за животот на Сораја по сообраќајната несреќа, операцијата е во тек

– Операцијата е во тек. Има внатрешно крварење во стомакот, тоа е крварење од два дела, што значи дека се случило подоцна, не веднаш по несреќата – вели изворот и додава:

– Лекарите се надеваат дека се ќе биде во ред откако ќе го сопрат крварењето – открил за Телеграф.рс извор близок на старлетата.

Имено, Сораја пред два дена доживеала страшна несреќа на границата меѓу Косово и Албанија. Лекарите од саботата се борат за животот на Сораја. Веднаш по несреќата била префрлена во приватна клиника во Албанија каде и била оперирана. Сепак, вчера состојбата и се влошила и почнала внатрешно да крвари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.