Лепа Брена полека ја губи косата: Пејачката прв пат фотографирана без перика, од глетката ќе се разочараат фановите

Како што неодамна еден српски медиум напиша, Лепа Брена полека останува без коса, па во последно време не ги симнува периките од глава, а ги има во секој облик и должина.
Она што пишуваат многу медиуми, нејзините приврзаници кои ја следата кариерата на пејачката забележале дека Брена има проблем со косата.
Со годините косата и белее, и разретчува, но секогаш кога излегува во јавност фризерите на Брена и ја тапираат за фризурата да и делува што побујна.


Популарната фолкера летото се сликала на море, каде што на нејзината глава се гледа седа, но и ретка коса.
Брена почнала да носи траки, рајфови и нешто налик на марама како би го заштитила изгледот на својата коса.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.