Лепа Брена проговори за приватниот живот: Живеам како во лудница…

Loading...

Фолк дивата ги поминува деновите во изолација во својот дом со сопругот Слободан и синовите Стефан и Виктор, додека Филип е со семејството.
Мојата генерација е воспитана со дисциплина: ред, работа и дисциплина. Затоа мојата изолација не заостанува. Јас сум свесна за овој глобален проблем. Ова е можност да се запознаеме во време на криза, но и да видиме како ги воспитавме нашите деца. Искушенијата во животот се одлични и оние кои ги толерираат добро знаат дека секогаш има почеток, кризи, и компликации- рече Брена, додавајќи:
Последните 20 години, не сум бил посветена на себе. Останав со желба домот и како рационална личност барам духовен мир во сè, но и се грижам за секој член на моето семејство да се чувствува добро, стабилно и безбедно. Ми недостасуваат моите пријатели и публиката, да ги гушнам сите и да им кажам колку ми значат. Но, ние мора да бидеме трпеливи. Ова е еден вид чистење на нас самите, планетата во еколошка смисла, но исто така и време на знаци на некои големи промени помеѓу светските сили.


Брена истакна дека е исплашена за здравјето на нејзините најблиски и дека неколку нивни пријатели се разболеле. Неколку пријатели се разболеа. Виктор и Стефан се со нас, а Филип е со семејството. Сепак, иако сме насочени едни кон други, ситуацијата е деликатна. За среќа, живееме на голема површина, секој има свој агол, готви кога сака или спортува кога ќе посака – рече пејачката.
Не сме навикнати да поминуваме многу време заедно, но мудро одиме подалеку од она што нè вознемирува. Свесни сме дека сега не е време за каква било дебата.
Пејачката додава и дека обожува да работи низ куќата и никогаш не и е досадно. Мудра жена не може да се досадува. Моите родители, мојот брат и јас научивме да правиме сè. По советот на нејзината мајка, таа исто така ја уредува градината.
Мене ми е одмор што не купувам ништо затоа што со децении бев во хаос да набавам облека и шминка. Во такви гужви, често јадев нешто само за да не останам гладна. 40 години живеам во лудница и уживам во мирот. Телото почна да ми „наплатува„ за сè што правев погрешно, па јадам само кога сум гладна и избегнувам месо.
Никогаш не верував дека нешто трае вечно. По повредата на ‘рбетниот столб, Слободан ги претвори сите свои идеи во деловна активност. Среќна сум што имам партнер кој разви толку многу приватни бизниси што благодарение на него се чувствувам лесно. Ја пофалувам неговата креативност затоа што тој е многу скромен.
Таа исто така е подготвена да го одбележи 60-тиот роденден, но признава дека не размислува за тоа.
Не размислувам повеќе за родендени, но сакам да бидам со моите пријатели тој ден. Голема радост ми е и малиот Александар, кој наскоро ќе го направи својот прв чекор. Исполнив многу мои соништа, затоа уживам да гледам како растат нашите деца. Мојата карма е да ги израдувам луѓето. Јас сум сконцентрирана да ги оставам овие моменти да поминат, а потоа ќе го славиме и роденденот и нашиот живот – истакна Брена.

loading...