ЛЕТЕН ХИТ ТРЕНД: Долг или краток бел фустан

Веќе оддамна не важи правилото дека белиот фустан се носи само доколку сте невеста, и не постои по идеално парче за врелите летни денови. Макси, мини, бохо, спортски, елегантен, од свила или со тантела, изборот е ваш. Доволен ви е само еден еден моден детаљ за да ја комплетирате вашата модна летна приказна.

За дневна варијанта може да изберете сламена шапка и очила за сонце, а за летните вечери впечатлив накит комбиниран со високи потпетици.

Кога сте во дилема што да облечете за утрешниот работен ден, започнете го денот со бел фустан во кој ќе се чувствувате удобно,а ќе изгледате женствено и елегантно. 

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.