Летна торта со овошен јогурт

1 пакување готови кори за торта ( тркалезни )
Фил
500 мл слатка павлака
500 мл овошен јогурт од шумско овошје
Изматете ја слатката павлака, додадете го овошниот јогурт и матете со миксерот да се изедначи смесата и поделете ја на 3 еднакви делови.
Ставете ја првата кора нанесете го филот рамномерно, потоа ставете ја втората кора па филот и на крај ставете ја третата кора па филот и премачкајте ја тортата од сите страни. Ставете ја во фрижидер да се стегне околу 2 часа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.