Лечи подобро од било кое апче! Ова е најстариот лек дури и за најтешки болести!

Ви претставуваме еден домашен рецепт кој со своите лековите својства успешно помага кај бројни болести.

Состојки:
500 мл млеко со ниска масленост
2 лажички кафен шеќер
10 излупени и исечкани чешниња лук
250 мл вода

Подготовка:
Во тенџере ставете ги млекото, водата и лукот, добро промешајте и ставете го тенџерето на тивок оган. Откако половина од течноста ќе изврие тргнете од оган, процедете  и додадете го шеќерот.
За најдобри резулатити пијте го лекот додека е топол.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.