Лејди Гага ги откажа настапите поради воспаление на зглобовите

Loading...

Лос Анџелес, 13.02.2013 (Макфакс) – Лејди Гага објави дека добила тешко воспаление на зглобовите поради кои привремено не може да оди, па откажа некои од настапите во Северна Америка.„Целосно сум скршена и срцето ме боли. Оваа повреда и болката ја кријам од соработниците веќе цел месец, се молев да мине, но по синоќешниот настап ни можев да одам’, соопшти во вторникот 26-годишната пејачката.Слична порака испрати и за 34-те милиони нејзини следбеници на Twitter. „Се надевам дека ќе оздравам што побргу и дека повторно од себе ќе дава, 500 отсто, што вие и го заслужувате“, им соопшти во обожавателите.Лејди Гага веќе две години се наоѓа на турнејата „Born This Way Ball“.
МакфаксЛос Анџелес, 13.02.2013 (Макфакс) – Лејди Гага објави дека добила тешко воспаление на зглобовите поради ко

loading...