Лејди Гага одлучи да се самоизолира и „да не се дружи со луѓе над 65 години“

Loading...

Лејди Гага одлучи да се самоизолира и „да не се дружи со луѓе над 65 години“ во услови на криза со коронавирусот.

33-годишната поп-ѕвезда објави на Инстаграм како се справува со светската здравствена криза и да им понуди поддршка и утеха на своите следбеници.
Гага напиша на платформата за споделување фотографии: „Затоа разговарав со некои лекари и научници. Не е најлесно за секого во моментов, но најздравото нешто што можеме да го направиме сега е да се замоизолираме и да не се дружиме со луѓе над 65 години и во големи групи.

Би сакала да ги видам моите родители и баби во моментов, но многу е побезбедно за нив за да не ги разболам ако ја имам КОРОНАТА. Јас се дружам дома со моите кучиња. Те сакам свету, ние Верувај ми, разговарав со Бога – рече дека ќе бидеме во ред.” – напиша Лејди ГАГА

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...