Лејди Гага ја откажа турнејата заради, операција на колкот

Loading...

После многубројни тестови и истражувања откриено е дека Лејди Гага има сериозна повреда на колкот и дека ќе мора да оди на операција. Поради тоа ќе мора строго да мирува.
Поради оваа болест пејачката моментално не може да оди,а тоа ја натера да ги откаже сите концерти во САД кои планирала да ги одржи во рамките на нејзината актуелна турнеја. Неодамна откажа четири концерти од турнејата “Born This Way Ball“, но сега ја објави уште пошокантната вест.Вкупно 25 концерти во САД се се откажани.
Потполно сум очајна. Оваа повреда и болката ја кријам од соработниците веќе цел месец, се молев да мине, но по синоќешниот настап ни можев да одам’, соопшти во вторникот 26-годишната пејачката.
Слична порака испрати и за 34-те милиони нејзини следбеници на Twitter. „Се надевам дека ќе оздравам што побргу и дека повторно од себе ќе дава, 500 отсто, што вие и го заслужувате”, им соопшти во обожавателите.После многубројни тестови и истражувања откриено е дека Лејди Гага има сериозна повреда на колкот и дека ќе мора да од

loading...