ЛИКВИДИРАН ПОЗНАТ РАПЕР НА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА: На паркингот во хотелот му направиле заседа, ЛЕТАЛЕ КУРШУМИТЕ НАСЕКАДЕ (ВИДЕО)

Познатиот американски рапер бил застрелан и убиен во неделата рано наутро додека го прославувал својот 26-ти роденден во Тампа.Чарлс Џонс, кој настапуваше под името Хулио Фулио, бил застрелан во Холидеј Ин откако бил исфрлен од изнајмена куќа на базен бидејќи забавата била преполна .

Локалните медиуми јавуваат дека раперот бил убиен кога го нападнале од заседа на паркингот на хотелот. Полицијата соопшти дека три други лица биле застрелани и се во стабилна состојба.Џонс е застрелан три пати од 2020 година.

Пронајдете не на следниве мрежи: