Лила после распитот: Подалеку, ќе ми ја растурите фризурата

Обинителството испитува потекло на 40-те илјади евра на Лила кои му ги префрлила на Боки 13, односно дали парите што Филиповска му ги префрлала на Боки 13 се од рекетот земен од Орце Камчев, пишува А1он.
Заврши распитот на водителката Лила Филиповска кај обвинителката за органзиран криминал и корупција Вилма Рускоска. Лила се задржа кај Рускоска околу 2 часа, а по излегувањето од обвинителството не сакаше да даде изјава за новинарите.
-Подалеку, ќе ми ја растурите фризурата, им одговори Лила на новинарите и замина.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.