Лила со емотивна порака се прости од Драган Вучиќ: „Не заборавај да го поздравиш татко ми“

Loading...

Тажна вест за смртта на Драган Вучиќ утринава ја потресе Македонија.
Вучиќ почина од последица на коронавирусот, а мнгоумина се во шок и неверување дека водителот повеќе не е меѓу нас.
Македонските јавни личности преку социајалните мрежи со емотивни статуси се простуваат од водителот, колегата, пријателот.

 

View this post on Instagram

 

Крај на една ера 💔💔💔 не постои подобар начин да се одаде почит кон ликот и делото на еден човек како Драган Вучиќ. Неговиот ведар дух, непресушен оптимизам и желба за работа вечно ќе бидат запаметени од луѓето кои го познаваа. А тој , тој си го живееше животот како што тој сакаше…со песна, дружба, забава….јас знам дека истото ќе го прави и таму каде што е сега некои работи никогаш нема да се сменат. Патувај Вучко,нека ти е светол патот ,почивај во мир …и да…не заборавај да го поздравиш татко ми 🙏🙏🙏💔💔💔 Искрено сочувство до Весна и Мартин 💗

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on


Лила Филиповска на својот „Инстаграм“ со емотивна порака се прости со Драган Вучиќ.
„Крај на една ера 💔💔💔 не постои подобар начин да се одаде почит кон ликот и делото на еден човек како Драган Вучиќ. Неговиот ведар дух, непресушен оптимизам и желба за работа вечно ќе бидат запаметени од луѓето кои го познаваа. А тој , тој си го живееше животот како што тој сакаше…со песна, дружба, забава….јас знам дека истото ќе го прави и таму каде што е сега некои работи никогаш нема да се сменат. Патувај Вучко,нека ти е светол патот ,почивај во мир …и да…не заборавај да го поздравиш татко ми. Искрено сочувство до Весна и Мартин“, напиша водителката.

loading...