ЛИНГУР ВО ХЕЛАНКИ ЗАРАДИ МУТИРАНА ЛИЛА-НОВА ВОЈНА НА ЕСТРАДАТА

Loading...

Поранешниот фризер, Сергеј Варошлија сега влезе во војна и со водителката, некогаш пејачка  Бојана Скендеровски. Бојана ја води емисијата „Улица Македонија“, а Сергеј реши да кометира од фризура до потпетици, нарекувајчи ја дека изгледа како „мутирана Лила“.  Скендеровски не му остана должна.
Па на  Фејсбук му напиша: „Слушам кај лепотанов, хермафродитов или не знам кој род е, не знае ни сам што е, јас сум дошла на ред за плукање. Те чекав искрено,и тоа со мерак. Епа вака душо, ти што немаш професија, односно “градиш” во моментов некоја кариера и лажеш дечиња, да фаќаат сеир,искрено си за жалење, изгледаш на црвче во хеланки и си многу, ама многу лошо нашминкан и пропагираш “изблајхани” коси, како што е впрочем твојата. -подгоренка и ретка. Продолжи да бидеш лингур и да си ги фалиш другарките, или пак тие што ќе те почастат по нешто. Те разбирам,мора да се живее од нешто. Ти благодарам за убавиот избор на мои фотографи. Добра ноќ“, му напиша Бојана
Извор: ДОКАЗ

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...