Липа падна врз автомобил на паркинг во центарот на Охрид

Стебло липа падна врз автомобил на паркинот на улицата „Македонски просветители“, во близина на Основниот суд.
Според очевидци дрвото било старо и оштетено. Стеблото паднало врз автомобилот, при што е предизвикано значително оштетување.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.