Личниот тренер на Адел откри 3 тајни со кои таа успеа да изгуби 50 килограми

Loading...

Познатата пеачка Адел го шокира светот со само една фотографија! Таа на нејзините социјални мрежи се пофали со својот нов изглед за роденденот, а очигледно беше дека успеала да изгуби дури 50 килограми.
Таа е во процес на намалување на тежината повеќе од една година, а нејзиниот личен тренер откри 3 тајни со помош на кои Адел изгуби неверојатни 50 килограми.
Исхрана


Сите тренери велат дека здравата исхрана е најважна во процесот на слабеење, вклучувајќи го и Пит Герасмо односно личниот тренер на Адел. Тој вели дека кога работи со клиенти, секогаш одлучува за вистинска и здрава храна, а не за додатоците во исхраната. За Адел вели дека таа пробала диета базирана на растенија како што се кељот и леќата. Овие намирници познати како активисти на сиртвин го потиснуваат апетитот и го активираат генот за намалување на тежината. Оваа исхрана ви овозможува да јадете темно чоколадо и да пиете црвено вино.
Вежбање
Герасимо вели дека најважно е да се забрза работата на срцето и да се излезе од удобната зона. Тој исто така вели дека додека вежбате треба да имате убави мисли. Адел вежба три пати неделно и тие комбинираат различни вежби.
Квалитетен сон
Третиот трик е добриот сон. Спиењето влијае на хормоните грелин и лептин кои се нарекуваат хормоните на гладот. Хормонот грелин се ослободува кога мозокот ќе сигнализира дека желудникот е празен, а хормонот лептин се ослободува од масните клетки за да го потисне гладот и мозокот вели дека стомакот е полн. Кога телото не спиете доволно, мозокот произведува повеќе грелин оставајќи ве гладни и со зголемен апетит. Најважно е да не брзате со процесот, туку да ја следите работата и можностите на вашето тело.

loading...