„Лудило компир“ од рерна: За ова јадење сите ќе ви бараат рецепт

Loading...

Богато и вкусно јадење кое со сигурност ќе ве воодушеви – совршено за неделен ручек!
Потребни состојки (за 3 до 4 лица):
– 800 гр. компир
– 200 гр. спанаќ
– 2-3 чешниња лук
– 1 главица кромид
– 1 коцка за супа од зеленчук
– 200 мл. вода

– 3 лажици брашно
– половина лажичка мелена црвена пиперка
– 1 лажица пире или паста од домати
– 40 гр. кајмак
– 40 гр. кравјо сирење за пита
– 140 мл. млеко
– малку сув зачин
– 110 гр. рендан моцарела кашкавал
Погледнете го начинот на припрема:

loading...