Лукас е најголемиот кловн! МНОГУ Е ​​МАЛ, НЕ ГО ГЛЕДАМ

Loading...

Јелена и овој пат беше остра, како и обично.
Јелена Карлеуша е позната по своите ставови и по тоа што нема влакна на јазикот, па неодамна јавно ја прокоментира пресудата против Ратко Младиќ.
Пејачката веќе долго време е член на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а откако Аца Лукас изјави дека натпреварот станал „шоу со шест кловнови во жирито“, Јелена му возврати.
„Нашиот најголем кловн си замина. Аца беше најголемиот кловн во тој тим. И откако си замина, тој хумор исчезна. Жал ми е за тоа. Би сакала да се врати. Тогаш шоуто ќе беше комплетно. Јас не сум иронична. Тој дури и не знае со кого е во добри односи, а со кого не е. Јас не му земам за зло, тој е едноставно таков. Но, за да не му кажувам што мислам за него преку медиумите, ќе му кажам кога ќе го видам. Ако го видам … Тој е многу мал! Низок. Но, смешен, како и сите ниски мажи”, рече пејачката, осврнувајќи се до најавената автобиографска книга на Лукас.
„Дефинитивно ќе бидам посебно поглавје во неговата книга. Шала настрана, Аца е многу талентиран за пишување. Но, често го користи тоа на погрешен начин, како и јас“, призна Карлеуша, која работи напорно на новиот албум подолго време кој на есен треба да го претстави на јавноста.

loading...
Loading...