Луна и Марко се селат од Белград: Еве каде ќе живеат со бебето

Loading...

Луна Џогани (24) и Марко Миљковиќ (37) планираат да се иселат од нејзиниот стан во една белградска населба, откако дознале дека ријалити ѕвездата е бремена.

– По веридбата, Луна навистина сакаше да остане бремена, што набрзо и се случи. Двајцата се многу среќни што наскоро ќе станат родители, па со време почнаа да размислуваат за иднината на своето семејство. Бидејќи станот на Луна во кој живеат е мал за тричлено семејство, сфатија дека наскоро ќе мора да се преселат – вели изворот и објаснува дека Луна и Марко планираат да купат парцела на која ќе изградат куќа за своето семејство.

– Нивната желба е да направат голем дом во кој ќе ги одгледуваат своите деца, а бидејќи изградбата на куќата чини многу, тие планираат да го продадат станот на Луна. Со тие пари да купат парцела надвор од Белград и да започнат да градат куќа. Двајцата се согласија дека тоа е најдоброто решение и сега треба да им ја кажат веста на своите родители.

Миљковиќ вели дека е сигурен дека ќе бидат добри родители и дека  полот на бебето не е важен. – Ова е она што долго време го чекавме и што со нетрпение го очекувавме. Сигурен сум дека Луна и јас ќе бидеме одлични родители. Полот не ми е важен. Она што го велат нашите, само чувајте го живо и здраво, какво и да е – рече Марко.

loading...