ЛУНА НЕ ПЕЕ: „Сака да направи ѕвезда само со отворена уста“, оваа македонска пејачка призна дека се слуша нејзиниот глас во песната

Реакциите околу песната на Луна Џогани не запираат. Освен што ја нападнаа дека ја копира Анастасија Ражнатовиќ, многумина тврдат и дека Луна воопшто не ни пее во песната „Деветти круг“.
Еден од коментарите бил „Ова не е нејзиниот глас“. Уште пред премиерата на песната, во емисијата „Задруга: Народот прашува“, Лепи Миќа открил дека песната звучи како да ја пее Антониа Гиговска и дека Анабела најверојатно сака да направи ѕвезда од ќерка си како и од себе, само со отворање уста.
По овој повод се огласила и самата Антониа преку својот Инстаграм профил и апликацијата „Стори“. Таа прво го отпеала рефренот, а потоа прати јасна порака до обожавателите.

„Го испеав рефренот за да видите дека не пејам јас, туку Луна, тоа е нејзин глас и нејзина песна. Би сакала да ѝ честитате за тоа што го направи. Песната е супер, но коментарите дека ја пејам јас се излишни. Јас ги пејам пратечките вокали и драго ми е што баш јас го направив тоа. Не ја напаѓајте Луна, бидејќи тоа не е точно“, јасна е Антониа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.