Луна Џогани го посакува Новак Ѓоковиќ на пуст остров

Луна Ѓогани изминатиот петок ги снимаше првите кадри за својот спот и песна „Девети круг“, а од победата во „Задруга 2“ со полна пареа работи на почетокот на музичката кариера.
Социјалните мрежи пак, се преплавени со фотографии, коментари и прашања за српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ.


-Сонував дека Луна тајно се гледа со Ѓоковиќ, но романсата им ја уништил земјотрес… гласи еден Твит на еден корисник кој Луна требало да го прокоментира.
-Новак дефинитивно е една од најдобрите личности во Србија и пошироко. Мислам дека секоја девојка и жена би посакала да биде насамо со него на некоја плажа или на пуст остров, прокоментира Луна во емисијата „Еспресо Твитер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.