Луна Џогани заврши на психијатар

Луна Џогани ноќеска доживеа нервен слом поради играта која што ја играа учесниците во реалното шоу. Таа започна да крши и фрла предмети, ја навредувала продукцијата, како и се заканила дека нема да јаде и пие и дека ќе го напушти реалното шоу.
Сепак, на крајот ситуацијата се смирила, а Луна подготвувајќи се за спиење смирено прозборела за нејзиното однесување.


-Се извинувам што ве навредував цела ноќ, не сте вие криви, јас сум луда. Тешко ми падна. Од целата задача тешко ми падна. Извинете ви се молам. Вие се грижите за мене, јадев, ви благодарам многу. Мамо прости ми што реков нема да јадам, јадев, говореше Луна и додаде дека била кај психијатар.
-Вие се грижите за мене, ме однесовте кај Зоки (психијатар), рекла таа.
Од друга страни Бане чолак и дофрли: „Тебе ни психијатар не може да ти помогне“.

Пронајдете не на следниве мрежи: