Луна Џогани се спореди со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ

Луна Џогани тотално се изгуби. И кога и е арно, и кога и е лошо. Последното нешто што го направи во „Задруга 3“ е тоа што ја спореди својата популарност со најдобриот српски тенисер на сите времиња и еден од најдобрите на светот, Новак Ѓоковиќ.
Во еден момент, Марко шетајќи низ дворот на имотот ја спомна популарноста на Луна, а потоа самата таа веднаш се стави себе си зад нашиот најдобар тенисер – Новак Ѓоковиќ.
„Мислам дека си на ТОП 10 на Инстаграм на Балканот… Не, на Балканот, туку во Србија со сигурност според бројот на следбеници“ – и рече Марко, на што таа веднаш додаде: „Она знаеш, хаштаг… Е таму сум втора, по популарност. Веднаш зад Новак Ѓоковиќ“ – се пофали Луна.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.