Маалска средба на жителите од улица „Даме Груев“

Жителите на делчевската населба Милково Брдо од улица Даме Груев денес на само себе својствен начин се организираа на заедничка „Маалска средба“, на која се играше, пееше и се славеше пријателството.
Освен музика и оро, жителите низ заеднички разговор се потсетија на минатото кога имаше повеќе дружба меѓу самите нив.
Денес сепак ослободени од обврските покажаа дека се уште може сложно да се живее!
Честитки за организаторите на овој настан и самите жители од овој дел на Милково Брдо на кои им посакуваме уште многу години вака да се собираат на својата „Маалска средба“.
На линкот од објавеното видео на делчевецот Мики Миладинов ви доловуваме дел од денешната атмосфера на улица „Даме Груев“.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.