Магла на Попова Шапка, видливоста намалена од 80 до 100 метри

Loading...

Намалена видливост од 80 до 100 метри поради магла вечерва има на Попова Шапка, соопшти Автомотосојузот на Македонија.
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.


На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

loading...