Маестрална изведба на бенд од Кореја: Ја испеаја „Молитва“ од Марија Шерифовиќ, а пејачката имаше порака за нив

Бенд од Кореја настапи со евровизиската песна на Марија Шерифовиќ – „Молитва“ во корејското музичко шоу „Phantom Singer“.
Нивната изведба беше неверојатна. Сите останаа воодушевени, а најмалку штедеше комплименти токму Марија.
Секој член на бендот е многу талентиран и има прекрасен вокал. Песната убаво ја научиле, во свој стил. Кога го сплотија гласовите, сите останаа без зборови.
По нивниот настап се огласи и евровизиската победничка, а еве што имаше да им порача:
-Драги колеги, ви честитам од длабочината на срцето. Ова е најдобрата верзија на „Молитва“ која некогаш сум ја слушнала. Ви посакувам сè најдобро во понатамошната кариера и во натпреварувањето. Се гледаме наскоро“, напиша српската пејачка.
УЖИВАЈТЕ!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.