МАЖИТЕ ИЗНЕВЕРУВААТ СО ВАКВИ ЖЕНИ!

Loading...

Знаете ли дека мажите имаат одреден тип жени со кои се впуштаат во афери?

Мажите најчесто ги изневеруваат своите партнерки со жени кои имаат женствени црти на лицето. Тоа подразбира мала вилица, полни образи, крупни усни, а со тоа мажите го поврзуваат здравјето, младоста и верноста.

ШТО САКААТ ЖЕНИТЕ: АКО МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА НА МАЖИТЕ, ТОГАШ БИ БИЛО ОВА!

Ова особено се однесува на мажите кои се сметаат себе си за привлечни. Исто така тие се покажале и како мажи кои се склони да дискриминираат во поглед на тоа прашање.

Нежниот и женствен изглед се поврзува и со поголемо ниво на женскиот хормон естроген, кој за мажите сигнализира добар репродуктивен успех.

Од друга страна, жените кога изневеруваат бараат мажи со маженствени црти на лицето, додека пак за сериозна врска се одлучуваат со не така маженствени типови.

10 знаци дека сте еден за друг

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...