МАЖОТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО КУЌА ВО КАВАДАРЦИ НА 8 СЕПТЕМВРИ БИЛ ИЗБОДЕН И ЗАПАЛЕН, СЕ ТРАГА ПО СТОРИТЕЛИТЕ

Првичниот наод од обдукцијата врз телото на починат маж кое беше пронајдено во семејна куќа во Кавадарци на 8 септември, покажа дека починатиот бил лишен од живот со повеќе убодни рани, а потоа бил запален, соопшти државното Јавно обвинителство.

МАЖОТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО КУЌА ВО КАВАДАРЦИ НА 8 СЕПТЕМВРИ БИЛ ИЗБОДЕН И ЗАПАЛЕН, СЕ ТРАГА ПО СТОРИТЕЛИТЕ

-Со оглед на утврдените факти, Основното јавно обвинителство Кавадарци презема интензивни дејствија за откривање на сторителот или сторителите.

Веднаш по пронаоѓањето на телото беше извршен увид на лице место, а сега по наредба на јавниот обвинител се вршат и дополнителни увидни дејствија и разговори со повеќе лица, информира Обвинителството.

Како што беше соопштено завчера, дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото во семејна куќа во која беше пронајдено безживотно тело на маж на возраст од 70 години.

Екипата на Итната медицинска помош констатирала смрт со видливи изгореници на телото поради што надлежниот јавен обвинител издал наредба за обдукција на телото на починатиот.

При увидот, од местото биле подигнати траги со цел да се утврдаат околностите под кои настапила смртта.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.