Маж со нож избодел жена во Бараево, па се обидел да се самоубие

Тешко кривично дело се случило во Бараево, мажот З.П. со нож ја избодел Снежана С.(47), а потоа си го расекол грлото.

Маж со нож избодел жена во Бараево, па се обидел да се самоубие

Според неофицијални информации, по пристигнувањето на полицијата жената била пронајдена мртва, избодена со остар предмет.

Мажот е повреден, најверојатно, потешко.

Убиството и обидот за самоубиство се случиле во дворот од семејната куќа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.